Otomasyon Sektöründen Haberler


Cedetaş Grubu bünyesinde yer alan ABC Enser Otomasyon ve Güvenlik Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş., 30 yılı aşkın bir süredir, endüstriyel otomasyon sektörüne ürün ve mühendislik hizmeti sunmaktadır.  2003 yılında ABC Cedetaş Otomasyon ve Kontrol Ltd. Şti. grup bünyesinde bulunan Enser Genel Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti. ile birleşerek Anonim Şirket olmuştur. ABC ENSER farklı sektörlerde, PLC, SCADA, Motor tahrik ve Enerji kontrol uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

İSKİ BÜYÜKDERE VE KUZULUDERE TERFİ MERKEZLERİ OTOMASYON SİSTEM REVİZYONU (13.07.2017 )

 

 

PROJENİN TANIMI :

Yapmış olduğumuz bu proje ile İSKİ Avrupa yakası yeralan Büyükdere ve Kuzuludere terfi merkezlerinde mevcut sistemin tamamı modernize edilmiştir.Komple sistem otomasyona uygun hale getirilmesi sağlanmıştır. 
 
 
 
 
 

AÇIKLAMA:
Proje kapsamında;
* Mevcut sistemdeki pompaların demontajı yapılmıştır. Büyükdere’de pompa gücü 800 kW, 5 adet, 
6,3 kV 500 lt/sn yatay milli, çift emişli yeni pompaların temini, montajı ve devreye alınması sağlanmıştır. Kuzuludere’de ise pompa gücü 380V-200 kW, 4 adet 200 lt/sn yeni pompaların temin, montajı ve devreye alınması sağlanmıştır.
 
* Mevcut sistemdeki motorların demontajı yapılarak 5 adet, 6,3 kV-800kW yeni motorların temini, montajı ve devreye alınması sağlanmıştır.
 
* Mevcut sistemdeki dirençli yol vericilerin demontajı yapılmıştır. Yerine, 5 adet OG 6,3 kV- 800kW Soft starter temin, montajı ve devreye alması gerçekleştirilmiştir.
 
* Mevcuttaki kompanzasyon sisteminin demontajı yapılarak, yeni sisteme göre kompanzasyon panolarının temini ve devreye alınması gerçekleştirilmiştir.
 
* Mevcut sistemdeki çekmeceli alçak gerilim dağıtım panosu demontajı yapılıp, yerine çekmeceli AGDP temini, montajı ve devreye alınması gerçekleştirilmiştir.
 
* Mevcut sistemdeki kumanda panosunun demontajı yapılıp, yerine yenisi temin edilip, montajı ve devreye alınması gerçekleştirilmiştir.
 
* Terfi merkezine ait tüm kablo kablaj işleri yenilenmiştir.
 
* Kumanda panosu üzerinde Hitachi marka EHV+ modüler seri PLC ve 10” dokunmatik panel tercih edilmiştir. 
 
* Kumanda panosu üzerinden OG kesici, kompanzasyon panolarının ve motorlar manuel ve otomatik kontrol edilmesi sağlanmıştır. 
 
* Tesiste iç ihtiyaçlar için, enerji kesilmeleri yaşandığında 36 kVA jeneratörün otomatik devreye girmesi sağlanmıştır.
 
* Otomasyon sistemi, İSKİ ‘nin merkezi SCADA sistemine entegre edilebilir durumda alt yapısı çalışır durumda hazırlanmıştır.
 
* Tüm işlemler tamamlanıp, yerinde test ve devreye alma işlemi yapıldıktan sonra sistem çalışır vaziyette anahtar teslim olarak idareye teslim edilmiştir.
 

 x

Bayi/Sistem Entegratör Girişi

E-Posta Adresi :
Şifre :
    Şifremi unuttum / Yeni Üyelik
 
GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ